В ТРЕНДІ

Україна стикається з тривалою кризою: Шість мільйонів переміщених осіб через продовження конфлікту

Президент України Володимир Зеленський

Понад два роки минуло від початку російської агресії проти України. «Wall Street Journal», посилаючись на конфіденційні українські оцінки, вказує, що з того часу понад шість мільйонів українців покинули країну, 80 000 були вбиті, а 400 000 поранені.

Конфіденційні українські оцінки від початку 2024 року вказують на те, що кількість загиблих українських солдатів становить 80 000, а поранених – 400 000, повідомляє «Wall Street Journal». І навпаки, оцінки російських втрат різняться, але можуть сягати майже 200 000 загиблих і 400 000 поранених, йдеться у звіті.

З початку війни в лютому 2022 року Україну покинули понад шість мільйонів людей, а населення на підконтрольних Києву територіях, за даними ООН, скоротилося до 25-27 мільйонів. Станом на кінець квітня 2024 року, за даними Євростату, Польща надавала тимчасовий захист 949 365 українським біженцям, що на 1 600 осіб менше, ніж у березні. Це менше, ніж у 2022 році, коли кількість захищених перевищила 1,3 мільйона. Тим часом у Німеччині кількість українських біженців зросла до 1 277 655.

Існує також питання мобілізації українських чоловіків з урахуванням їхнього віку. Президент України Володимир Зеленський уникає мобілізації чоловіків віком від 18 до 25 років, оскільки вони ще не мають дітей. У звіті йдеться, що їхня втрата може ще більше погіршити демографічні перспективи країни, як підкреслюють українські демографи.

У відповідь на це Україна обмежилася частковою мобілізацією і чинить опір тиску Заходу з вимогою відправити більше солдатів на фронт. Середній вік українських солдатів зараз перевищив 43 роки, йдеться у звіті.

Мобілізація в Україні

У грудні 2023 року президент України заявив, що армія пропонує мобілізувати додатково 450 000-500 000 осіб. «Ніхто не знає відповіді на питання, коли закінчиться війна між Україною та Росією, але якщо ми збережемо єдність як нація, ми зможемо наблизитися до перемоги», – заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками 2023 року.

Війна, перемога, поразка чи стагнація залежать від багатьох рішень і ризиків, але передусім – від нас самих. Однак ми не готові віддати свою країну. Якщо ми збережемо наші цілі і зробимо все можливе, я переконаний, що ми зможемо наблизити цю перемогу», – наголосив тоді Президент України.

У травні 2024 року Верховна Рада України ухвалила закон, який дозволяє звільнити певні категорії ув’язнених, щоб вони могли вступити на військову службу за контрактом під час мобілізації та воєнного стану.

Право на звільнення від відбування покарання для служби в армії не поширюватиметься на засуджених за умисні вбивства, педофілію, корупцію та злочини проти державної безпеки, – пояснює портал «Українська правда».

Як пояснила Олена Шуляк, депутат від правлячої партії «Слуга народу», звільненими з місць позбавлення волі для проходження військової служби можуть бути ті, кому залишилося не більше трьох років до закінчення терміну ув’язнення. Ув’язнені з більшими термінами і засуджені до довічного ув’язнення будуть позбавлені права на апеляцію, підкреслила вона в коментарі для «Української правди».


Відкрийте більше з UKR24

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.

Коментарі

Відкрийте більше з UKR24

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання