В ТРЕНДІ

Як працюючий телевізор впливає на здоров’я під час сну

Як впливає працюючий телевізор на сон

Експерти назвали кілька причин

Деякі люди засинають під увімкнений телевізор. Однак учені вважають, що такий спосіб поліпшити сон помилковий, а світло і шум від телевізора можуть негативно позначитися на здоров’ї та якості сну.

У перспективі це може підвищити ризик розвитку раку, серцевих захворювань, діабету другого типу та ожиріння. Експерти називають причини, чому так відбувається.

Найгірше у звуках від телевізора під час сну – це їхня непередбачуваність.

У кіно хтось може вистрілити або закричати – і це викличе мікропробудження в мозку. На ранок ви їх не згадаєте, але негативні ефекти від таких збоїв будуть накопичуватися.

Це особливо погано для людей, у яких уже є розлади сну. Вчені кажуть, що навіть невелике мікропробудження може спровокувати напад хронічного безсоння.

Якщо ж ви не любите спати в тиші, слухайте білий шум. Звуки поїзда, шкворчання бекону на сковороді, asmr-ролики – кому що подобається. Вони набагато більш рівномірні та передбачувані.

У наших спальнях повно джерел світла: зарядні пристрої, гаджети, вуличні ліхтарі. Однак жодне з них не випромінює стільки, скільки телевізор. Саме він найчастіше порушує роботу головного мозку і провокує безсоння.

Уся справа в циркадних ритмах: від них залежить регенерація клітин, мозкова активність, вироблення гормонів і безліч інших важливих процесів. Коли ми постійно бачимо блакитне світло, ці ритми збиваються – і в підсумку організм не встигає відновлюватися.

Якщо ви часто засинаєте під працюючий телевізор, максимально зменшіть освітлення від нього. Як правило, це легко зробити, покопавшись у налаштуваннях. Але найкраще, звичайно ж, повністю вимкнути екран.

Коли ми молоді, організм іноді компенсує порушений сон так, що ми не помітимо побічних ефектів. І ще довгі роки думатимемо, що у вас усе добре. Однак вони можуть датися взнаки в більш зрілому віці. Тому навіть якщо ви впевнені, що ток-шоу та відеоролики з котами в інтернеті допомагають вам заснути, краще все ж відкладіть їх до ранку.


Відкрийте більше з UKR24

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.

Коментарі

Відкрийте більше з UKR24

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання