Заборона Трампа на в’їзд відкладається на невизначений термін, оскільки США продовжують скасовувати візи
ВАШИНГТОН – План адміністрації Трампа заборонити в’їзд до Сполучених Штатів іноземним громадянам, країни яких не відповідають стандартам перевірки, був відкладений на невизначений термін без встановлення нової дати.
У понеділок Державний департамент заявив, що продовжує працювати над звітом, який послужить основою для очікуваних візових обмежень, але не зміг сказати, коли він буде готовий. Президент Дональд Трамп підписав указ у свій перший день на посаді, в якому попросив до 21 березня надати рекомендації щодо того, які нові візові обмеження мають бути застосовані до яких країн.
Трамп дав своїй адміністрації 60 днів на подання звіту, в якому «визначив би країни світу, щодо яких інформація про перевірку та скринінг є настільки недостатньою, що виправдовує часткове або повне призупинення в’їзду громадян цих країн».
Як повідомляється, список з понад 40 країн, включаючи Іран, росію та Венесуелу, розглядався на предмет повного або часткового обмеження в’їзду до США в рамках мандату, який ґрунтується на забороні на в’їзд, запровадженій Трампом під час його першого терміну і підтриманій Верховним судом.
Але термін подання офіційного списку минув без оголошення з боку Білого дому, а речниця Державного департаменту оголосила, що цей термін більше не діє.
Речниця Державного департаменту Теммі Брюс заявила на брифінгу в понеділок, що нової дати для надання рекомендацій не встановлено. Вона назвала початковий дедлайн, встановлений указом Трампа, «цільовою датою, яка більше не застосовується», не надавши при цьому жодних пояснень.
«Державний департамент, як і кожен департамент в адміністрації президента Трампа, діє на підставі указів, в тому числі і цього», – сказала Брюс.
Було не відразу зрозуміло, чому адміністрація відклала звіт, який би заклав основу для запровадження Трампом нової заборони на в’їзд і візових обмежень для іноземних громадян з окремих країн.
«Я не можу говорити про це. Але я можу сказати вам, що ми працюємо над тим, про що йдеться в указі», – сказав Брюс, описавши це як “обмеження щодо інших країн”, “незалежно від того, чи відповідають вони стандартам безпеки та перевірки, які необхідні для в’їзду до Сполучених Штатів”, а не як заборону на в’їзд.
На прохання уточнити, чи була встановлена нова дата, вона відповіла «ні», а потім додала: «Знову ж таки, якщо дата не визначена, це не означає, що над нею не працюють. І тому ми всі працюємо над тим, щоб виконати те, що наказав президент Трамп».
Білий дім відмовився надати коментар.
На попередньому брифінгу, коли доповідь мала бути опублікована 21 березня, Брюс сказала журналістам, що цей день вже не є крайнім. «Я не можу розповісти вам подробиць, але це – не очікуйте… що сьогодні буде день, коли щось повинно вийти», – сказала вона.
Державний департамент скасовує візи
Під час свого першого терміну Трамп видав кілька заборон на поїздки з семи країн з мусульманською більшістю, причому кожна з них зіткнулася з юридичними проблемами, перш ніж Верховний суд виніс рішення на його користь у 2018 році.
У своєму січневому указі він наказав американським чиновникам використовувати стандарти, які діяли на момент його відходу з посади, як базові для відновлення процедур скринінгу та перевірки.
Указ Трампа доручив державному секретарю, директору національної розвідки, генеральному прокурору та міністру внутрішньої безпеки спільно подати рекомендації щодо переліку країн, на які поширюватимуться візові обмеження.
Він також доручив їм визначити, «скільки громадян з цих країн в’їхали або були допущені» в країну з моменту вступу на посаду колишнього президента Джо Байдена, і доручив Міністерству внутрішньої безпеки «вжити негайних заходів для виключення або видалення» з країни іноземних громадян, які не відповідають стандартам перевірки, встановленим нинішньою адміністрацією.
Державний секретар Марко Рубіо заявив журналістам у п’ятницю, що департамент проводить щоденні перевірки з метою анулювання віз, якщо особа здійснює діяльність, що суперечить національним інтересам або зовнішній політиці уряду США, або якщо особа причетна до злочинної діяльності.
«Мій стандарт – якби ми знали цю інформацію про них до того, як давали їм візу, чи дозволили б ми їм в’їхати?» сказав Рубіо. І якщо відповідь «ні», то ми відкликаємо візу». Він сказав, що це торкнулося понад 300 студентських віз.
Минулого тижня Імміграційна та митна служба затримала 30-річну Румейсу Озтурку, турецьку аспірантку, яка навчається в Університеті Тафтса поблизу Бостона. Як повідомили USA TODAY в Міністерстві національної безпеки, вона підтримувала терористичне угрупування ХАМАС, яке керує сектором Газа і воює з Ізраїлем.
За кілька днів до цього Митно-прикордонна служба депортувала доктора Рашу Алавіє, громадянку Лівану, яка мала робочу візу для роботи в клініці «Браун Медікал» у Род-Айленді. Митно-прикордонна служба стверджувала, що в її телефоні був контент, який симпатизує терористичному угрупованню «Хезболла».
А Імміграційна та митна служба затримала уродженця Сирії Махмуда Халіля, який був одним з пропалестинських лідерів протестів у таборі в Колумбійському університеті минулого року. Інша студентка Колумбійського університету, кореянка Юнсео Чанг, подала до суду на адміністрацію Трампа, щоб зберегти свій законний дозвіл на постійне проживання в США.
Рубіо сказав, що студентські візи є одними з тих, що переглядаються, але він не впевнений, що вони єдині. «Ми також виявили людей, які мають кримінальні звинувачення, і навіть перебуваючи в країні, все ще мають активні візи. Деякі з них не пов’язані з будь-якими протестами, а просто пов’язані з потенційною кримінальною діяльністю».
Відкрийте більше з UKR24
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.
Коментарі